Nieuwe ontwikkelingen trucks, trailer en bussen

16 december 2019

Met de regelmaat van de klok lezen we inmiddels berichten over (aankondigingen van en orders voor) accu- en brandstofcel-aangedreven en autonoom rijdende bedrijfsvoertuigen. Deze plaatsen we niet integraal door, maar het is wel interessant om deze ontwikkeling via onderstaande 'knipsels' te volgen.

Zeven (!) fabrikanten leveren bussen voor concessie Groningen Drenthe

Drie verschillende busleveranciers leveren de 164 nieuwe zero emissie-bussen die gaan rijden in de concessie Groningen Drenthe. En in totaal heeft vervoerder Qbuzz bij maar liefst zeven verschillende busleveranciers voertuigen besteld voor de nieuwe concessie. Lees meer

BYD komt met drie elektrische trucks naar NL

2020 wordt een belangrijk jaar voor de Chinese bedrijfsautofabrikant BYD. Op de IAA in Hannover worden drie nieuwe elektrische trucks plus een elektrische bestelauto gepresenteerd. Die worden in geselecteerde Europese landen als eerste op de markt gebracht. Nederland is een van die landen. Lees meer

Amsterdam test hybride brandweerwagen

De Amsterdamse brandweer gaat twee jaar lang een hybride brandweerwagen van Rosenbauer testen. De test start eind 2020 en het is de bedoeling dat het voertuig dagelijks ingezet gaat worden. Lees meer

MAN start productie elektrische eTGM

MAN start de verkoop en de kleinschalige productie van de 26 tons eTGM distributietruck. Deze volledig elektrische truck werd intensief getest bij een aantal klanten en blijkt uitstekend inzetbaar te zijn voor distributietaken in de steden. Lees meer en nog meer (in het Duits).

Foto’s + VLOG: Iveco lanceert Nikola Tre in 2021 in Europa

Het eerste tastbare product van de samenwerking tussen truckfabrikanten Nikola en Iveco stond maandagavond op een podium in Turijn. De Nikola Tre is geëvolueerd tot een Europese truck gebaseerd op de Iveco S-Way, maar met de aandrijflijn van de Nikola Motor Company. De eerste versie (BEV) van de Nikola Tre is in 2021 op de markt te verwachten. Lees meer (ook veel video!).

Mitsubishi FUSO komt in 2020 met waterstofvrachtwagen

Zwaar transport met waterstof krijgt steeds meer interesse. Na Hyundai heeft nu ook Mitsubishi een waterstofvrachtwagen ontwikkeld. Dat is de volledig elektrische FUSO F-Cell met een brandstofcel die dienst doet als range extender. Lees meer