Burgers Carrosserie importeur van Cartwright luchtvrachttrailers

18 december 2019

Burgers Carrosserie is importeur voor Nederland en België geworden van het Britse Cartwright.

Een belangrijke reden is dat Cartwright een partner op het Europese vasteland wil hebben voor de export van trailers naar Europa, nu de Brexit er toch echt aan zit te komen. Het bedrijf legt zicht toe op typisch Britse trailers, met een toegestane totale hoogte van 4,95 meter en trailers van 14,65 en 15,65 meter lang. De Verenigde Arabische Emiraten en Australië zijn belangrijke exportbestemmingen.

De trailer waarmee Cartwright en Burgers willen gaan scoren is vier meter hoog, heeft een stalen chassishals met 15 ton kingpin load. Standaard zijn rollenbanen gemonteerd en wat opvalt is een sterk uitgevoerd achterkader waarbij de achterdeuren elk van vijf scharnieren zijn voorzien. Dubbele rolstops en naar achteren een doorgetrokken chassisbalken moeten het achterkader en de achterlichten extra beschermen. De trailer staat op 17,5 inch wielen die een inwendige laadhoogte van 2,95 meter mogelijk maken. De uitwendige breedte bedraagt 2,60 meter. Klanten kunnen een koelmachine naar keuze bestellen, hetzelfde geldt voor het merk as en het type rem. Met een koelmachine eraan weegt de trailer 9200 kg. Cartwright fabriceert de panelen in eigen huis.