Nieuwe ontwikkelingen trucks, trailer en bussen

26 november 2019

Met de regelmaat van de klok lezen we inmiddels berichten over (aankondigingen van en orders voor) accu- en brandstofcel-aangedreven en autonoom rijdende bedrijfsvoertuigen. Deze plaatsen we niet integraal door, maar het is wel interessant om deze ontwikkeling via onderstaande 'knipsels' te volgen.

Nikola wil stunten met ‘superaccu’

De automotive- en transportsector zal nooit meer hetzelfde zijn met een nieuwe accutechnologie die zal worden geïntroduceerd op Nikola World in 2020. Die grote uitspraak doet truckfabrikant Nikola naar aanleiding van haar nieuwste uitvinding, een accu die 4 maal de energiedichtheid heeft van lithium-ion accu’s.  Lees meer

Erstmals 40-Tonner-E-Lkw in der Kühllogistik

Die Nagel-Group hat erstmals einen Praxistest mit einem elektrischen 40-Tonnen-Sattelzug unter realen Bedingungen gestartet. Lees meer

Anheuser-Busch Completes First Zero-Emission Beer

Anheuser-Busch, in partnership with Nikola Motor Company (Nikola) and BYD Motors LLC, completed their first ever ‘Zero-Emission Beer Delivery’ in the company’s hometown of St. Louis – utilizing both companies’ innovative fleet technology to deliver beer from the local Anheuser-Busch brewery to the Enterprise Center using only zero-emission trucks. Lees meer

50 waterstof-elektrische bussen voor Groningen, Drenthe en Zuid-Holland

Nederland krijgt er 50 nieuwe waterstof-elektrische bussen bij in het openbaar vervoer. Nederland telt bovendien al vele honderden batterij-elektrische bussen in het openbaar vervoer. De afspraken over waterstof-elektrische bussen zijn ondertekend door minister Stientje Van Veldhoven (Milieu en Wonen), gedeputeerde Floor Vermeulen (provincie Zuid-Holland) en gedeputeerde Fleur Gräper (provincie Groningen). Lees meer