Opbrengst parkeerbelasting gemeenten naar recordhoogte

16-06-2014

Nederlandse gemeenten verwachten dit jaar 660 miljoen euro op te halen aan parkeerbelasting. Dat is 15 miljoen euro meer dan in 2013 en 94 miljoen meer dan in 2010, zo blijkt uit cijfers van het CBS.

Koploper is Amsterdam dat dit jaar 162 miljoen euro aan parkeergelden verwacht te innen.

Geldboom
Voor de meeste gemeenten zijn inkomsten uit parkeergelden een belangrijke inkomstenbron. Voor Amsterdam vormt deze belasting ruim 27 procent van alle inkomsten uit heffingen. Voor een kwart van alle gemeenten die parkeergelden innen bedraagt de opbrengst hiervan 10 procent of meer van de totale heffingsinkomsten.

Groeit
Inmiddels heffen 155 gemeenten parkeerbelasting. Dit aantal is de laatste jaren stabiel. De opbrengst uit parkeerbelasting vloeit vooral voort uit tariefverhogingen en de uitbreiding van zones voor betaald parkeren. Op steeds meer plaatsen en gedurende een steeds groter deel van de dag moeten automobilisten voor parkeren betalen.

Meer cijfers over parkeerbelasting vindt u op Statline van het CBS.