Kwart van de reizen naar het werk met de fiets

13-10-2015

Dat Nederland koploper is op fietsgebied in Europa wordt opnieuw bewezen door de Factsheet ‘Nederland Fietsland’ van het CBS. Daaruit blijkt dat een Nederlander gemiddeld 1.000 kilometer per jaar fietst.

man in pak met bedrijfsfiets op weg naar werk

Tieners doen daar nog een schepje bovenop, want in deze leeftijdsgroep is dat gemiddelde kilometrage zelfs tweemaal zo hoog, namelijk 2.000 kilometer. Per jaar leggen Nederlanders gezamenlijk 14,5 miljard kilometers op de fiets af.

Kwart
De CBS-factsheet verschaft ook interessante informatie over de gebruiksmotieven van de verschillende ritten. Zo vindt inmiddels een kwart van alle reizen naar het werk per fiets plaats.

Zo’n 40 procent van alle ritten betreft recreatief gebruik, 17 procent is toe te schrijven aan boodschappen doen of winkelen en in 15 procent van de gevallen gaat het om schoolbezoek. In totaal telt ons land 35.000 kilometer aan fietspaden. Provincies met een bovengemiddeld aantal meters fietspad per hectare landoppervlak zijn Zuid – en Noord-Holland en Utrecht.