Recyclingprestatie ARN naar 96 procent

14-09-2015

De recyclingprestatie van Auto Recycling Nederland (ARN) is het afgelopen jaar opnieuw toegenomen, tot 96 procent. Daarmee voldeed ARN al in 2014 aan de wettelijke norm die voor dit jaar is vastgesteld op 95 procent.

ARN PST fabriek

ARN meldt in het duurzaamheidsverslag dat 86,1 procent van het behaalde resultaat werd bereikt via product- en materiaalterugwinning en 9,9 procent via energieterugwinning.

Europese koppositie
In de Europese koppositie die ARN op het gebied van autorecycling inneemt speelt de PST-fabriek in Tiel een cruciale rol. In die fabriek stond in 2014 het verhogen van de efficiëntie centraal.

Shredderafval
Zo verbeterde de totale productie van de fabriek met 44 procent tot 36.000 ton. Dit jaar wil ARN het totale Nederlandse autoshredderafval verwerken: zo’n 42.500 ton. Dit is inclusief de 15 procent afgedankte auto’s die nog niet via het ARN-netwerk gaan. Vorig jaar heeft ARN 40 procent van het aangevoerde shredderafval omgezet in herbruikbare materialen.