Vraag naar elektrisch auto’s in EU groeit fors

11-05-2016

De verkoop van elektrische auto’s in de EU is in het eerste kwartaal van dit jaar met 26,8 procent toegenomen tot 35.730 voertuigen. Zowel volledig elektrische auto’s (+33,9%) als plug-in hybrids (+23,5%) lieten een flinke plus zien, zo blijkt uit cijfers van ACEA, de koepelorganisatie van Europese autofabrikanten.

Vraag naar EV's groeit fors

Volgens ACEA maakte de vraag naar auto’s die rijden op andere alternatieve brandstoffen, zoals LPG, CNG en biodiesel, in de eerste drie maanden pas op de plaats. Er werden slechts 49.535 van dit soort auto’s op kenteken gezet, een daling van 22,4 procent vergeleken met het eerste kwartaal van 2015.

 

UK koploper EV’s
Vooral in Het Verenigd koninkrijk en Frankrijk bereikten de verkoop van EV’s recordhoogten. Engeland, waar de afzet van EV’s met 22,7 procent tot 10.639 eenheden steeg, wist de Europese koppositie nog verder te verstevigen. In Frankrijk verdubbelde de vraag naar elektrisch aangedreven auto’s tot 8.117 voertuigen (+ 117,2%), terwijl Duitsland met 5.849 EV’s (+28,6%) een derde plaats op de verkoopranglijst wist te veroveren.

Nederland zakt terug
Nederland zakte op de ranglijst terug van een tweede naar een vijfde plaats. Voor die teruggang is met name het veranderde fiscale regime verantwoordelijk. Vanaf 1 januari dit jaar geldt namelijk alleen nog een lager bijtellingstarief van 4 procent voor volledig elektrische auto’s. De totale verkoop van EV’s daalde hierdoor in de eerste drie maanden met 60,6 procent tot 2.335 auto’s, waarvan 1.163 plug-in hybrids (-75,1%) en 1.164 volledig elektrisch auto’s (-0,3%).

Volgens het CBS werden in 2015 ruim 60.000 nieuwe elektrische auto’s verkocht, waarmee het totale aantal e-cars op de Nederlandse wegen uitkomt op 211.000. Van alle nieuw geregistreerde hybride en volledig elektrische auto’s waren de Mitsubishi Outlander PHEV, de Volkswagen Golf PHEV en de Toyota Auris HEV vorig jaar het meest populair.