China motor mondiale automarkt

17-03-2015

De verkoop van personenauto’s in de wereld is vorig jaar met 5,4 procent gegroeid en bereikte met een volume van ruim 62 miljoen voertuigen een nieuw record.

Chinese auto's

Daarmee heeft de automarkt, na de crisis in 2008/2009, de opgaande lijn voor het vijfde jaar op rij hervat. Die expansie was in belangrijke mate te danken aan China waar de vraag naar nieuwe personenauto’s in 2014 met bijna 12 procent toenam tot 17,8 miljoen eenheden. De Volksrepubliek verkoopt inmiddels meer auto’s dan de VS en Europa.

Europa
In Europa schaften consumenten het afgelopen jaar 4,8 procent meer nieuwe auto’s aan. Aanvankelijk leek het er op dat de Europese automarkt eind 2014 pas op de plaats zou gaan maken toen in november nog slechts sprake was van een plus van 1 procent. Dat pessimisme bleek echter onterecht toen kopers in december de weg naar de showroom weer wisten te vinden en de vraag met 4,6 procent steeg.

Zie voor meer mondiale cijfers ook dit bericht van de internationale fabrikantenorganisatie OICA.