Fiets/e-bike verovert terrein op auto, óók buiten de grote steden

26-06-2017

In de meeste steden verplaatsen mensen zich meer per fiets dan per auto. In 76 steden in Nederland (gemeenten > 50.000 inwoners) verplaatsen de inwoners zich voor ritten tot 7,5 km meer per fiets dan per auto.

fietsers op erasmusbrug

Op langere afstanden (7½ tot 15 kilometer) wordt de auto het meest gebruikt, maar heeft de fiets ook een belangrijk aandeel en dát aandeel groeit.

Dit alles blijkt uit gezamenlijk onderzoek van adviesbureau Goudappel Coffeng en de IT-mobiliteitsexperts van DAT.Mobility.

Aanleiding voor dit onderzoek was de constatering eerder dit jaar dat er in Kopenhagen meer wordt gefietst dan wordt autogereden.

“Wij wisten dat dit in Nederland al langer het geval is,” zegt Richard ter Avest, adviseur mobiliteit & ruimte van adviesbureau Goudappel Coffeng. “Dat zogenaamde nieuws verbaasde ons en daarom hebben we besloten de gegevens van Nederland maar eens in kaart te brengen. Meten is tenslotte weten.”

Meer over dit onderzoek leest u op de site van onderzoeksbureau Goudappel-Coffeng.