Betaald spitsfietsen

01-09-2016

In Zwolle loopt sinds vandaag een actie waarbij fietsers worden beloond. De actie loopt via werkgevers en deelnemers zijn werknemers die door te fietsen maximaal 6 euro per dag kunnen verdienen.

man in pak met bedrijfsfiets op weg naar werk

Geïnteresseerden kunnen terecht op www.spitsfietsen.nl.

De beloning is afhankelijk van de afstand. Wie bijvoorbeeld meer dan 10 km fietst, krijgt drie euro maar soms wordt een verdubbelaar ingezet. Hiermee verdubbelt de beloning voor de deelnemer. Bijvoorbeeld bij perioden met wat minder goed fietsweer, of als iemand een nieuwe deelnemer aandraagt.

De prestatie worden bijgehouden met een app.

Het is één van de maatregelen die in het kader van Beter Benutten in de regio Zwolle/Kampen worden uitgevoerd. Een andere maatregel in voorbereiding is onder andere de koplopersdeelfiets. Idee is dat bedrijven gezamenlijk een aantal fietsen aanschaffen die op het station geplaatst worden op een vaste locatie. Een bedrijf koopt zich voor een aantal fietsen in. Verder zoekt men naar Park en Bike locaties in de regio.