Afvalfonds Verpakkingen maakt tarieven 2017 bekend

25-08-2016

Het Afvalfonds Verpakkingen heeft de tarieven voor 2017 bekendgemaakt. Deze blijven gelijk aan die in 2016.

lege dozen

Het hergebruiken van verpakkingen van kunststof, glas, papier/karton, hout en metaal bespaart (nieuwe) grondstoffen.

Om het inzamelen en hergebruik van deze materialen te stimuleren zijn producenten en importeurs die jaarlijks meer dan 50.000 kilogram aan verpakkingen op de Nederlandse markt brengen wettelijk verplicht een jaarlijkse Afvalbeheersbijdrage Verpakkingen te betalen.

Dit is de producentenverantwoordelijkheid.

Met deze bijdrage bekostigt het Afvalfonds Verpakkingen de inzameling en recycling van verpakkingsafval. De Afvalbeheersbijdrage Verpakkingen vervangt de per 1 januari 2013 afgeschafte verpakkingenbelasting.

Tarieven 2017 
De tarieven worden jaarlijks bepaald. De nieuwe tarieven voor 2017 kunt u hier raadplegen op de website van het Afvalfonds Verpakkingen. Deze blijven overigens gelijk.

Meer informatie: Eugène Moerkerk

Zie ook ons Dossier Besluit beheer verpakkingen 2014