Velo-city 2017 schakelt op

28-04-2017

Van 13 t/m 16 juni 2017 vindt in de regio Arnhem-Nijmegen het internationale fietscongres Velo-city 2017 plaats.

Velo-city

Velo-city werd voor het eerst gehouden in 1980 in Bremen, omdat Duitsland een sleutelrol speelde in het opzetten van de European Cyclists’ Federation (ECF), de initiatiefnemer van dit internationale fietscongres.

Daarna zijn steden als Kopenhagen, Brussel, Barcelona, Montreal, Nantes en Taipei gastheer geweest. Dit is de derde keer dat Velo-city in Nederland gehouden wordt. Eerder vond het plaats in Groningen (1987) en Amsterdam (2000).

Sindsdien is in Nederland een hele generatie (fiets)verkeerskundigen, onderzoekers, ontwerpers en beleidsmakers opgekomen die nog niet eerder hebben deelgenomen aan dit belangrijke congres.

'Nederland Fietsland' kan met Velo-city 2017 in juni volgend jaar zijn beste been voor zetten. De organisatie verwacht tussen de 1500-2000 deelnemers die allen een belangrijke rol spelen op fietsgebied. 

Op de Velo-city 2017 website kunt u lezen wat inmiddels in de stijgers is gezet en wat u zelf nog zou kunnen bijdragen aan het welslagen van dit grootse evenement. Om op de hoogte te blijven, kunt u een abonnement op de (Engelstalige) nieuwsbrief nemen.