ACEA stelt verkoopprognose personenauto’s bij naar +5%

03-06-2016

Tijdens de vergadering van haar General Assembly deze week in Berlijn, heeft ACEA haar prognose voor de personenautoverkoop in 2016 bijgesteld naar een groei van 5 procent. In januari voorspelde de organisatie nog een groei van 2 procent.

Dieter Zetsche ACEA voorzitter

“Wij voorzien nu een groei van het aantal in de EU verkochte personenauto’s van rond de 5 procent. In eenheden gesproken, gaat het om 14 miljoen auto’s. Ook verwachten we dat de verkoop van bedrijfswagens substantieel zal groeien,” zegt ACEA-voorzitter Dieter Zetsche.

“Daarbij moet wel worden opgemerkt dat we wel nog steeds onder het niveau van 15,5 miljoen eenheden van voor de crisis zitten,” waarschuwt Zetsche. “We hebben politieke partners nodig die blijven hechten aan vrijhandel en vastberaden zijn om met ons het positieve momentum van onze industrie vast te houden.”