Terugblik Nationaal Fietscongres 2016

16-06-2016

Op 1 en 2 juni vond de 5e editie van het Nationaal Fietscongres plaats. Gastheer van dit grootste fietsevent voor ‘fietsprofessionals’ van het jaar waren de stad en provincie Groningen.

Nationaal Fietscongres 2016

Na Amersfoort, Helmond, Zwolle en Utrecht trad dit jaar Groningen op als gastheer van het Nationaal Fietscongres.

Er gaat niets boven de fiets
Het thema van deze editie: ‘Er gaat niets boven de fiets’, was meer dan een verwijzing naar de Groningse slogan.

Het bevestigt het toenemende belang dat aan de fiets wordt toegekend om doelstellingen op het gebied van bereikbaarheid, mobiliteit, economie, gezondheid of citymarketing te realiseren. Er lijkt niets boven de fiets te gaan.

Uitdagingen
Tijdens het congres is uitvoerig gesproken over de uitdagingen bij infrastructuur, gedragsbeïnvloeding, regelgeving, variëteit van fietsvoertuigen en meer, veel meer. Het Nationaal Fietscongres stimuleert kennisuitwisseling, biedt ruimte voor baanbrekende visies en brengt mensen en ideeën bij elkaar.

Aftermovie
Wie er niet zelf bij was kan met deze 'aftermovie' een terugblik krijgen en de presentaties en nieuwsberichten van het congres zien.