Meer verkeersdoden na jaren van daling

21-04-2016

In 2015 vielen er 621 doden in het verkeer, tegen 570 in 2014. Het is voor het eerst sinds jaren dat er weer sprake is van een stijging. De twee groepen die de sterkste stijging laten zien, zijn de automobilisten en hun passagiers van 187 naar 224. Daarnaast valt de stijging bij scootmobielen op van 27 naar 41.

Fiets in stad

Het aantal doden onder fietsers bleef constant op 185.  De cijfers werden donderdagmiddag bekend gemaakt bij het Nationaal Verkeersveiligheid Congres NVVC in Den Bosch. Het wordt verder duidelijk dat de steeds oudere verkeersdeelnemers ‘at risk’ zijn in het verkeer. In meerdere categorieën vervoerswijzen laat de groep 80+ stijgingen in het aantal verkeersdoden zien.

Cijfers en uitsplitsingen zijn te vinden op de site van het CBS.