Campagne 'Stop fietsdiefstal'

21-04-2016

Verzekeraars, branche- en belangenorganisaties en politie slaan de handen ineen om de toenemende fietsdiefstal een halt toe te roepen. Vooral het aantal gestolen e-bikes neemt toe.

Logo Stop fietsdiefstal

Door de groei van het aantal e-bikes is de ernst van fietsendiefstal toegenomen, de e-bike is een gewilde prooi voor fietsendieven. Het zijn zowel gelegenheidsdieven als de georganiseerde misdaad die e-bikes stelen: bendes laden e-bikes met dichte sloten in busjes en breken de fietsen pas later open.

Tweede slot
In praktijk blijkt dat een tweede slot de kans op diefstal flink vermindert. Met het tweede slot kan de eigenaar zijn e-bike aan de vaste wereld verankeren, zoals een lantarenpaal, brugleuning of fietsenrek. 

Op de website www.stopfietsdiefstal.nu staan veel preventietips. Handig zijn de weetjes over het juiste gebruik van verschillende sloten. Verder vinden bezoekers informatie over aangifte doen en aankooptips voor een nieuwe of tweedehandsfiets.