Amerikaanse minister van Transport laat zich informeren over Amsterdams fietsbeleid

21-04-2016

Nederland en de Verenigde Staten verstevigen de samenwerking op het terrein van slimme mobiliteit. Minister Schultz van Haegen en de Amerikaanse minister van Transport, Anthony Foxx, hebben daarvoor woensdag in Amsterdam een samenwerkingsovereenkomst ondertekend.

samenwerling VS en NL

Minister Foxx bracht vandaag een bezoek aan Amsterdam. Tijdens het bezoek sprak de Amerikaanse delegatie met vertegenwoordigers van kennisinstellingen, bedrijven en overheden over innovatieve oplossingen voor mobiliteitsproblemen en ‘smart cities’. Daarnaast is de minister geïnformeerd over het Amsterdamse fietsbeleid, fietsveiligheid en de rol van fietsen in het dagelijks leven.

Minister Schultz en minister Foxx hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van transport en mobiliteit te intensiveren. Nederland en de Verenigde Staten gaan meer kennis uitwisselen over de ontwikkelingen op het gebied van slimme infrastructuur en mobiliteit. Hierbij gaat het onder meer om innovaties in het verkeersmanagement en wegbeheer.