Vervroegde 1 april-grap PvdA met ‘autoplan’

17-03-2016

Gisteren werd autominnend Nederland opgeschrikt door een ‘autoplan’ van de PvdA. Je zou haast denken dat de partij 14 dagen te vroeg is met een 1 april-grap. Vandaag hebben wij daar uitgebreid op gereageerd.

Tweede Kamer

De NOS meldde gisteravond dat de PvdA-fractie in de Tweede Kamer binnen veertien jaar een verbod wil op de verkoop van benzine- en dieselauto's in Nederland.

Dat staat in een nota over het energiebeleid, die de basis moet vormen voor hun nieuwe verkiezingsprogramma.

In navolging van Noorwegen wil de PvdA een volledig duurzaam autopark. Als gevolg daarvan zullen ook de benzinestations verdwijnen. De partij denkt dat Nederland zo een "gigantische voorsprong" op andere landen kan krijgen met een unieke infrastructuur.

Proefballon
Dezelfde avond nog duidde kamerlid Barbara Visser (VVD) dit autoplan als " een proefballon zonder enig realisme."

RAI Vereniging
Vandaag hebben wij hierover ook aan diverse media commentaar gegeven, zoals aan Autovisie op Telegraaf TV en in het NOS Journaal (vanaf 18:10 min).