Dijksma stuurt TNO-rapportage dieselemissies aan Kamer

10-03-2016

Staatssecretaris Sharon Dijksma van IenM heeft vandaag haar belofte ingelost om het TNO-onderzoek naar NOx-emissies van dieselvoertuigen aan de Kamer te sturen.

Staatssecretaris Sharon Dijksma

In haar zogenoemde ‘derde overzichtsbrief’, waarover wij eerder schreven, had zij de Kamer beloofd om een overzichtsrapport met daarin de meetresultaten van TNO van de afgelopen jaren toe te sturen.

Dit rapport “NOx emissions of Euro 5 and Euro 6 diesel passenger cars, test results in the lab and on the road” kunt u hiernaast downloaden. De staatssecretaris meldt dat zij het rapport ook naar de enquêtecommissie dieselemissies van het Europees Parlement zal sturen.

Het rapport is door TNO opgesteld om aan verschillende verzoeken te kunnen voldoen, onder andere van de pers, voor tot producenten herleidbare gegevens. “In het rapport wordt duidelijk met welk doel en volgens welke methode de gegevens verzameld zijn en op welke manier er verder al dan niet conclusies aan te verbinden zijn”, aldus Dijksma.

Vandaag publiceerde ook De Volkskrant over deze materie.