Kijktip: Bikes vs Cars

29-01-2016

Op 2 februari zendt de VPRO de documentaire "Bikes vs Cars" uit. Over hoe de fiets in veel wereldsteden een oplossing kan zijn, ware het niet dat het daar vaak te gevaarlijk is voor de tweewieler.

Het VPRO-programma 2Doc brengt op dinsdag 2 februari, om 22:55 uur op NPO2, de documentaire "Bikes vs Cars".

Klimaatverandering en eindeloze verkeersopstoppingen frustreren mensen meer dan ooit. Een mooie en eenvoudige oplossing is de fiets. Maar in veel steden is het simpelweg te gevaarlijk om de fiets te nemen. Daarom komen fietsers op meerdere plekken ter wereld in actie.

Fietswalhalla
Ze moeten de strijd aangaan met de machtige auto- en olie-industrie, die nog steeds meer auto’s verkoopt dan ooit. Bike vs Cars bezoekt meerdere plekken op de wereld, waaronder São Paulo waar elke vier dagen een fietser dodelijk verongelukt. In Toronto laat burgemeester Rob Ford de bestaande fietsbanen weghalen om auto’s meer ruimte te geven. In Kopenhagen lijkt het fietswalhalla wel te bestaan, veertig procent van de bevolking verplaatst zich daar fietsend.

Uitzending gemist?
Voor wie het gemist heeft, hier terug te zien!