Video: Snorscooters op de rijbaan?

10-12-2015

Na alle berichtgevingen in de media heeft Scooterbelang de proef op de som genomen om de gevaren te onderzoeken van het 'verbannen' van de snorscooter naar de rijbaan.

scooter en fiets in Amsterdam

Een medewerker van Scooterbelang ging een dag op pad in Amsterdam en reed een traject in de binnenstad op zowel het fietspad als op de openbare weg zoals het zou gelden in de voorgestelde situatie.

Listige situaties
Daarbij werden met name verkeersintensieve en lastige situaties opgezocht, zoals de Overtoom, de Prins Hendrikkade en het gebied rond het Centraal Station), het Surinameplein, de Rozegracht, de Marnixstraat en de Stadhouderskade.

De scooterrijder van Scooterbelang was uitgerust met een GoPro-camera om de gehele rit vast te leggen op beeld. Zie het resultaat in dit filmpje.

RAI Vereniging is fel tegenstander van het verplaatsen van de snorfiets naar de rijbaan. Dat levert gevaarlijke situaties op. Zonder nader onderzoek naar de verkeersveiligheidsaspecten is dat een heel slecht idee.