Snorfiets zeker nog niet naar rijbaan

18-11-2015

Gisteren ging Het Parool veel te kort door de bocht met zijn bericht “Amsterdam mag snorscooter alsnog van fietspad bannen”. Stevige nuancering daarbij is zeker op zijn plaats, want zover is het echt nog niet.

scooter en fiets in Amsterdam

Minister Schultz van IenM laat in haar brief weten dat zij de ontwerpregelgeving om het mogelijk te maken om snorfietsen te verplaatsen naar de rijbaan gaat ‘voorhangen’ bij de Tweede Kamer.

Het Parool en ook De Volkskrant zaten er in deze dus naast.

Het hangt dus nog steeds van meerderheden in de Kamer af óf dit gaat gebeuren.

Bij eerdere gelegenheden waren die meerderheden voor snorfiets op de rijbaan en helmplicht er niet. Het is nu dus aan kamerlid Duco Hoogland en zijn PvdA om zo’n meerderheid te vinden. Het CDA heeft daarbij een sleutelpositie; zij kunnen PvdA en linkse/groene partijen aan een meerderheid helpen. Vooralsnog zit het CDA echter niet op deze lijn.

Op 8 december is in de Tweede Kamer het AO Verkeersveiligheid. Voor die tijd doet de GT-branche absoluut opnieuw een ‘rondje Tweede Kamer’.