Jonnaert: ‘Verdere CO2-reductie kan niet zonder meenemen bestaand wagenpark’

11-06-2015

De Europese ambitie om CO2-uitstoot van personenauto’s verder stevig terug te dringen, kan niet zonder of oog te hebben voor het feit dat 95% van de uitstoot van oudere voertuigen komt.

Erik Jonnaert ACEA

Dat stelt secretaris-generaal Erik Jonnaert van Acea in een belangwekkend interview dat hij gaf aan de Europese nieuwssite EurActiv. Wij bevelen u dit (Engelstalige) artikel van harte aan!

Jonnaert spreekt uitvoerig over een breed palet aan onderwerpen, zoals de noodzaak om het Europese wagenpark te verjongen, belastingharmonisatie en over de mogelijkheden en beperkingen van elektrische voertuigen en andere alternatieve aandrijflijnen.

Consultatieronde stakeholders
Het interview is mede te lezen als een schot-voor-de-boeg voor de consultatieronde onder stakeholders die de Europese Commissie op 18 juni start over verdere CO2-reductie na 2021. Ook verricht zij enkele studies, die naar verwachting dit najaar worden gepubliceerd. Vervolgens presenteert de Commissie dan in 2016 de eerste voorstellen.