Mondiale autoproductie 89,5 miljoen in 2014, +3% vergeleken met 2013

12-03-2015

De internationale koepelorganisatie van autofabrikanten OICA rapporteerde deze week in Genève dat de wereldautoproductie in 2014 is gestegen naar 89,5 miljoen voertuigen. Dat betekent een plus van 3 procent vergeleken met 2013. De groei ten opzichte van 2005 bedraagt 34 procent.

OICA

Hoewel een duidelijk herstel te zien is, bevinden de Europese cijfers (EU 28 + EFTA) zich nog steeds flink onder het niveau van voor de crisis.

De totale productie bedroeg 17 miljoen voertuigen (+5%). Verwacht wordt dat de productieaantallen weer opklimmen naar ongeveer 18 miljoen.

 

 

De rest van Europa, inclusief Rusland en Turkije, kent een forse productiedaling naar 3,4 miljoen (-7%) eenheden. Na de crisis van 2008-2009 was er een opleving maat de trend is sinds twee jaar weer duidelijk negatief.

Azië en het Midden-Oosten zijn inmiddels (met 47,4 miljoen stuks, +3%) goed voor circa 50 procent van de wereldproductie. China is de sterkste speler in de regio, met een productiestijging in 2014 van 7 procent. Toch kenden enkele Aziatische markten een teruggang, zoals Thailand (-30%) en Indonesië (-2%).

Noord-Amerika (NAFTA) deed het in 2014 sterk. De productie is zelfs gestegen tot boven het niveau van voor de crisis. Met 19,9 miljoen voertuigen is de productie bijna terug op recordniveau. Zowel in de VS, Canada als Mexico is de ontwikkeling positief.

Centraal- en Zuid-Amerika lieten, na een aantal jaren van gestage groei, in 2014 een teruggang zien, met een productiedaling van 17 procent. Vooral de Argentijnse markt is volledig ingestort met een productiedaling van 22 procent.

De Afrikaanse productie zet zijn gestage groei door. Het gaat nog om bescheiden cijfers, met een productie van 0,71 miljoen (+11%), maar de trend is interessant, zeker als we stabiliteit in de groei in ogenschouw nemen.

OICA berekent tot slot dat het mondiale gemiddelde van het aantal voertuigen per 1.000 inwoners is opgeklommen tot 174, +21% ten opzichte van 2005.

Meer marktinformatie van OICA vindt u hier.