EU-regelgeving aerodynamische voorzieningen bedrijfsvoertuigen

10-03-2015

De Europese Commissie heeft in 2013 een voorstel gepubliceerd tot aanpassing van Richtlijn 96/53 inzake maten en gewichten in het internationale verkeer. Dat wijzigingsvoorstel gaat voor een groot deel over het toestaan van extra lengte t.b.v. aerodynamische voorzieningen (aan de achterzijde van voertuigen en op de cabine van de vrachtauto) en verkeersveiligheidvoorzieningen aan de voorkant van de cabine.

De bepalingen omtrent de aerodynamische voorzieningen aan de achterzijde van voertuigen staan (in het concept van de wijzigingsRichtlijn) in artikel 8. Daar wordt een aantal algemene eisen genoemd, en bepaald dat de Commissie ook nog nadere gedetailleerde eisen opstelt voor de voorzieningen.

Een werkgroep binnen de EU (Expert Group on Aerodynamics) heeft daaraan gewerkt, en onlangs een eerste concept gepubliceerd.

Inmiddels is er een definitief voorstel dat u hiernaast kunt downloaden.

Meer informatie: Kees Pereboom