Europese E-car markt in de lift

19-03-2014

De verkoop van elektrische auto's in Europa is in 2013 met bijna 60 procent gestegen tot 38.617 eenheden. Vooral Nederland droeg hier flink aan bij en slaagde er in om in december het grootste marktaandeel in Europa te behalen.

elektrische auto

In de laatste maand van het jaar werden in ons land -anticiperend op de belastingvoordelen die in 2014 voor auto’s met een ultra lage emissie zijn gaan gelden- bijna 1.900 E-cars verkocht, zeven maal zoveel als in december 2012.

Enorme toename
Andere landen die het goed deden waren Noorwegen, dat de E-car markt tot en met december met een factor 6 zag groeien, Frankrijk, waar in de laatste maand van het jaar sprake was van een verdubbeling van de verkopen, en Duitsland dat een plus van 67 procent voor elektrische auto’s noteerde.

Nog klein marktaandeel
Het Britse onderzoeksbureau Automotive Industry Data tekent bij de cijfers wel aan verkoopvolume van elektrische auto’s op de totale markt wel nog steeds zeer laag is. Slechts 0,61 procent van de totale afzet betreft E-cars.