RAI Vereniging vindt pleidooi helmplicht e-bikers onzorgvuldig

27-02-2014

Vakblad Tweewieler bracht afgelopen maandag een artikel waarin afdeling Fietsen zegt een pleidooi voor een generieke helmplicht voor e-bikers onzorgvuldig te vinden.

fietshelm

Zij doet dat in vervolg op het pleidooi dat traumachirurgen recent hielden in het Algemeen Dagblad.

Complex van factoren
De uitblijvende daling van fietsongevallen hangt met veel factoren samen. Hieraan ligt onder meer een positieve ontwikkeling ten grondslag: er wordt meer gefietst en er wordt tot op hogere leeftijd gefietst. Keerzijde daarvan is dat er tegelijkertijd méér gevallen wordt en dat vallen op hogere leeftijd vaak meer fysieke ongemakken met zich meebrengt. Daarnaast spelen zaken als de kwaliteit van infrastructuur een significante rol.

Generieke plicht geen goed idee
Een generieke helmplicht gaat voorbij aan vraagstukken op dit soort gebieden.

Meer informatie: Sacha Boedijn